دکتر محمد مهدی یارجانلی مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ در گفت وگوی اختصاصی با روزنامه صمت:
خبرهای خوبی در زمینه تولیدات دانش بنیان به زودی منتشر می شود
مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ با اشاره به نقش صنعتگران در توسعه اقتصادی و دفع آثار تحریم‌ها، این مجموعه را یک واحد چابک و پویای صنعتی در زمینه تولیدات دانش بنیان معرفی کرد و گفت: به زودی خبرهای خوبی در این زمینه منتشر خواهد شد.
به گزارش صمت، فرارسیدن دهم تیرماه به عنوان روز بزرگداشت صنعت و معدن بهانه ای شد تا خبرنگار صمت به سراغ یکی از جهادگران فعال صنعت ملی فولاد در عرصه جنگ اقتصادی رفته و با مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ درباره روند تولیدات و برنامه های آتی این شرکت، چالش ها و مشکلات این صنعت به گفت‌وگو پرداخت.
مجموعه صنعت ورق آرین پاژ تولید کننده و عرضه کننده انواع ورق های فولادی، کیفی و فوق کیفی، کلیه خدمات انبارداری و لجستیک همراه با آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت مـواد و محصولات، تامین مالی، اعتبارات و مواد اولیه همراه با فروش محصولات خود و دیگر شرکت های بزرگ تولیدی ورق های فولادی قصد دارد تا به هایپرمارکت تخصصی فولاد ایران تبدیل شود.
در آستانه روز صنعت و معدن، دکتر محمد مهدی یارجانلی، مدیرعامل شرکت تولیدی- صنعتی صنعت ورق آرین پاژ، با اشاره به نقش‌آفرینی صنعتگران کشور در بی‌اثرکردن آثار تحریم ها، اظهار داشت: نقش عزیزان صنعتگر در کنار اثرگذاری غیرقابل انکار مسئولین وزارت صمت به عنوان رزمندگان خط مقدم عرصه جنگ اقتصادی در دفع آثار تحریم های ظالمانه، توسعه اقتصادی و بهبود شرایط زندگی، انکارناپذیر و بسیار تعیین کننده است.
دکتر یارجانلی افزود: امروز که جنگی تمام عیار در میدان صنعت و اقتصاد میهن عزیزمان تحمیل گردیده، همه مسئولیم تا با به کارگیری تمام توان و امکانات موجود و با ایجاد مسیرهای بی‌بدیل که شایسته توان و ذهن خلاق، غیرت و مسئولیت‌پذیری یک ایرانی است، اقدام نمایند.
وی با تاکید بر رابطه بین جامعه صنعتگران و متولیان وزارت صمت، گفت: این ارتباط باید مستحکم‌تر از قبل در جهت پایداری و هدایت صنایع ملی باشد به نحوی که در جهت دستیابی به دستاوردهای محسوس در صنایع دانش بنیان و درون زا حرکت نمایند.
مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ ادامه داد: این شرکت به عنوان یک واحد چابک و پویای صنعتی توانسته گام های موثری در زمینه تولیدات دانش بنیان بردارد که بخشی از این دستاوردها در سال گذشته اعلام گردید و به زودی خبرهای خوبی در این زمینه منتشر خواهد شد.
دکتر یارجانلی در ادامه از زحمات کلیه تلاشگران و مسئولین وزارت صمت تشکر و قدردانی نموده و افزود: امروزه فرآیندهای صورت گرفته تنها یک بروکراسی کهنه نیست. پویشی کارشناسانه و تخصصی در راستای جامه عمل پوشاندن به اهداف سند چشم انداز ملی است که درگیر و دار فشارهای خصمانه و تحریم های ظالمانه ، با تدبیر و برنامه ریزی و اجرای صحیح در همفکری با صنعتگران دلسوز و دارای نگاه ملی به دست آمده است. برنامه‌هایی که علاوه بر جلوگیری از توقف چرخ های صنعت، با صیانت از آرمان های انقلاب و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در جهت اعتلای اهداف و برنامه های از پیش‌تعیین شده در عرصه صنعت و معدن بر اساس استانداردهای علمی و جهانی توسط دلسوزانی در این حوزه به اجرا گذاشته می‌شود که تلاشی مضاعف و دوچندان نموده اند.
وی ادامه داد: اینجانب به عنوان عضوی از جامعه صنعتی کشور با افتخار از زحمات این عزیزان کمال تقدیر و تشکر را داشته و امیدوارم با تلاش ها و حمایت های مسبوق به سابقه و بی دریغ این عزیزان بتوانیم نسبت به رشد اقتصادی ایران عزیزمان گام های موثری برداشته و وظیفه خود را به عنوان سربازان اقتصادی و صنعتی ایران زمین به انجام برسانیم.
دکتر محمد مهدی یارجانلی اضافه کرد: با تکمیل فرآیند نظام پیشنهادات و جلسات مستمر کمیته R&D، طرح‌های توسعه ای و بهبود کیفیت در تولید محصولات فلزی و رویه فولادی مورد استفاده در صنایع حساس مانند خودروسازی و لوازم خانگی به خوبی به ثمر نشسته و هم اکنون امکان تامین کالا برای این صنایع با کیفیت و دارای استاندارد جهانی فراهم شده است. با ادامه این روند شاهد کاهش واردات این محصولات خواهیم بود که در این صورت جلوی خروج ارز به میزان 150 میلیون دلار از کشور گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به آمار تولیدات شرکت در سال جدید گفت: تولیدات شرکت صنعت ورق آرین پاژ در سال جاری نسبت به سال های گذشته با برنامه ریزی های هدفمند، اقداماتی را انجام داد که نتیجه این اقدامات عبارتند از: افزایش ظرفیت تولید ورق های رویه فولادی، اقلام بسته بندی کلاف های فولادی، تولید ورق قلع اندود بلنک شده و تولید نماهای فلزی صادراتی.
دکتر یارجانلی با بیان اینکه کارهایی در آرین پاژ در جهت کسب رضایت مشتریان انجام شده است، گفت: رضایت مشتریان یکی از محورهای اصلی اهداف تولید و فروش در شرکت صنعتی آرین پاژ است، چرا که مشتری مداری و رضایت مشتری را ما برای خود و همکارانمان به صورت یک اصل و دستورالعمل قرار دادیم که تقدیر نامه یک ستاره تعالی سازمانی، تندیس و تقدیرنامه رضایت مندی مشتریان، تندیس زرین مسئولیت اجتماعی و پایداری بنگاه های اقتصادی و گواهینامه ایزو 10002 و 10004 در جهت رضایتمندی مشتریان و مدیریت ادعای مشتریان نتیجه کارهایی است که در شرکت صنعت ورق آرین پاژ در جهت کسب رضایت مشتریان انجام شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار صمت درباره تاثیر معافیت های مالیاتی یا دریافت مالیات بر روند تولید و کار شرکت، اظهار کرد: با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از رکود و تحریمهای ظالمانه و همچنین لزوم درک و تحقق منویات مقام معظم رهبری در شعار سال (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) و کاهش بیش از پیش درآمدهای شرکت های تولیدی و صنعتی علیرغم افزایش افسارگسیخته هزینه های شرکت‌داری نقش و تاثیر مالیات‌های بیمه و معافیت ها بیش از پیش پررنگ‌ترشده است.
مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ در پایان، حمایت در جهت گشایش مسیر صادراتی و گردش مالی آن به خصوص صادرات ریالی در راستای افزایش ارزش پول ملی در شرایط فعلی ، ارائه بسته های حمایتی تسهیلات ریالی با تخصیص اعتبار، تخصیص مجوز بهره برداری بخشی از ارزش بیمه و مالیات شرکت جهت ایجاد امکانات رفاهی برای پرسنل را انتظارات خود از دولت سیزدهم در جهت تسریع و توسعه اقتصادی صنعت تخصصی این شرکت عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید