جلسه مشترک هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم با مدیران واحدهای شرکت صنعت ورق آرین پاژ در حضور مدیر عامل محترم مجموعه

 

مدیران شرکت صنعت ورق آرین پاژ با هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم ديدار و گفتگو نمودند.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت ورق آرین پاژ مدیران این شرکت به منظور همکاری مشترک صنعت و دانشگاه با هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم ديدار و گفتگو نمودند.در اين ديدار آقای دكتر راستی رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه،  آقای دكتر محبی مدیر تحقیقات متالورژی ، آقای دكتر فدایی استادیار دانشگاه شریف در زمینه ارتعاشات سطحی ورق و آقای دكتر موسوی مدیر دفتر ارتباطات دانشگاه صنعتی قم، در این جلسه حضور داشتند.
در این جلسه مدیر عامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ ضمن خیر مقدم و تقدیر از حسن نظر و رویکرد مجموعه دانشگاه صنعتی استان قم به ارائه طریق در خصوص برخی راهکارهای نوین در همکاري هاي مشترک دانشگاه ها و صنایع پیشرو بالاخص دانشگاه صنعتی قم و شرکت صنعت ورق آرین پاژ پرداخت و افزود: الگوسازي همكاري مشترك صنعت و دانشگاه در جهت تحقق سرآمدي در تحقيقات و نوآوري صنعت فولاد كشور و ارزش‌آفريني از طريق شبكه‌هاي نوآوري باز ملي و جهاني مورد نظر است.
مباحث استراتژيك، بازاريابي و آينده پژوهي، سرمایه های انساني و روانشناسي، ايمني و سلامت نيز از اهم موارد مورد نظر هستند.
ایشان در ادامه افزود باید ارتباط صنعت و دانشگاه دوسویه باشد و این ارتباط با تاسیس یک دفتر مشترک تحقیقاتی و پژوهشی جهت انتقال تجربیات فی ما بین در قالب یک سیکل کامل شکل بگیرد که در نهایت به هدف واحد که نزدیک شدن ایدها به محصول نهایی است دست یابند
مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ با استقبال از این هئیت علمی ، اعلام آمادگی خود را در جهت همکاری علمی صنعتی این شرکت با مجموعه دانشگاه صنعتی قم اعلام نموده، و از شکل گیری هسته علمی پژوهشی در این واحد تولیدی با هدف تبدیل علم به ثروت و تبدیل شدن این شرکت به یک مرکز تحقیقات و توسعه فناوری فولادی، با به کارگیری از دانش بومی در سطح کشور خبر دادند.
سپس دکتر راستی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم با اعلام آمادگی براي همکاري دانشگاه با اين شرکت، استفاده از توان مراکز علمي و تحقيقاتي در سطح ملي و بين‌المللي با بهره‌گيري از رويكرد نوآوري باز و شبكه‌سازي به‌منظور توسعه پايدار صنعت فولاد كشور متناسب با توسعه‌هاي اين صنعت در سطح دنيا و شتاب‌دهي حركت دانشگاه‌هاي برتر به‌سمت دانشگاه‌هاي نسل چهارم (دانشگاه‌هاي نوآور) را ضروري قلمداد نمود.
مدیر  ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم در ادامه ضمن معرفی ظرفیت هاي قابل توجه اين دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه صنعتی قم با فرآهم آوردن زير ساخت هاي لازم، در مسير حرکت به سمت ارتقا به تراز بين المللي چند دانشگاه برتر کشور، گام هاي موثري برداشته است.
وی در ادامه افزود: شرکت های صنعتی باید با تمهيدات لازم در  پي کاهش هزينه و افزايش بهره وري باشند. صنايع با تشکيل اتاق هاي فکر مي توانند فارغ از درگيري هاي عملياتي به حل مسائل بپردازند و اين جاست كه دانشگاه مي تواند كمك خود را در اتاق هاي فكر در اختيار صنايع بگذارد. دكتر راستی همچنين تصريح نمود: ما اعلام آمادگي مي نماييم كه با انجام يك كار مشترك با شرکت صنعت ورق آرین پاژ، الگوي جديدي در كشور ايجاد نماييم.
در انتها ضمن بازدید از توانمندی های مجموعه صنعت ورق آرین پاژ و تفاهمات ضمنی، آقای مهندس یارجانلی در خصوص ایده هایپر مارکت فولادی توضیحاتی ارائه کرده و اعلام  نمودند که این شرکت آمادگی این را دارد که بعد علمی پژوهشی این ایده را در چارچوب یک تفاهم دو سویه با دانشگاه ، تبدیل به سرمایه علمی و ملی نماید، که این دستاورد ظرفیت آن را دارد تا موجب بهره وری در توسعه تکنولوژی و فروش و رشد تولید و صادرات محصولات و خدمات علمی، آموزشی، فنی و تکنولوژیکی فولادی را افزایش دهد.
منبع: روابط عمومی شرکت صنعت ورق آرین پاژ
کد خبر:9802111
تاریخ: چهارم اردیبهشت هزارو سیصد و نود هشت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید